Savanorių mokymai: „Saugiai skraidyk dronu”

2024 m. spalio 20 d. VšĮ K9 Paieška komanda dalyvavo intensyviuose mokymuose, kuriuose gilino savo žinias apie C2 klasės bepiločių orlaivių (dronų) naudojimą dingusių žmonių paieškose. Šie mokymai buvo ne tik teoriniai, bet ir praktiniai, suteikiantys dalyviams svarbiausius įgūdžius, būtinus efektyviam dronų valdymui realiose situacijose.

Teorija ir praktika viename

Mokymų pradžioje dalyviai atnaujino ir gilino teorines žinias apie dronų reguliacijas, klases, technines galimybes, naudojimo specifiką bei tinkamų parametrų nustatymą. Po to sekė praktinė dalis, kurioje buvo atliekamos įvairios užduotys, imituojančios realias paieškų sąlygas.

Unikalios praktinės užduotys

Vienas iš mokymų akcentų buvo drono valdymas sunkiomis aplinkos sąlygomis. Dalyviai praktikavosi nuleisti ir pakelti droną situacijose, kai įprastas paleidimas nuo platformos ar žemės paviršiaus yra neįmanomas. Tokiais atvejais dronas buvo leidžiamas ir nuleidžiamas tiesiai iš rankos – tai sudėtinga, tačiau svarbi technika, ypač aktuali miškingose ar nepatogiose vietovėse.

Dronas virš vandens: iššūkis ir patirtis

Dar viena itin svarbi mokymų dalis buvo drono valdymas virš vandens. Vanduo, kaip specifinis paviršius, kelia didelių iššūkių – nuo tinkamų drono parametrų nustatymo iki kruopštaus jo valdymo. Paieškų metu tokios situacijos pasitaiko itin dažnai, todėl šių įgūdžių lavinimas buvo būtinas. Nepaisant sudėtingumo, komanda puikiai susitvarkė su užduotimi.

Mokymų svarba

Šie mokymai priminė, kaip svarbu reguliariai atnaujinti žinias ir praktikuotis, kad kiekvienas savanoris galėtų pasitikėti savo įgūdžiais. Praktinės situacijos leidžia ne tik geriau suprasti dronų galimybes, bet ir pasiruošti įvairiems scenarijams, kurie gali kilti paieškų metu.

Džiaugiamės, kad mokymai buvo sėkmingi, o įgytos žinios ir patirtis tikrai pravers tolesnėje veikloje, siekiant padėti tiems, kuriems pagalbos reikia labiausiai.

Mokymus organizavo Gediminas Gerulaitis ir Jurij Aleksandrov.